انعقاد تفاهم‌نامه همکاری طرح مشاغل خانگی در ۴ شهرستان‌ استان بوشهر

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۰ کد : ۹۶۳ اخبار آموزش تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۴
به منظور پیاده‌سازی الگوی جدید طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، تفاهم‌نامه جهاد دانشگاهی در ۴ شهرستان استان بوشهر تفاهم نامه همکاری با پیشرانان طرح مشاغل منعقد شد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری طرح مشاغل خانگی در ۴ شهرستان‌ استان بوشهر

ین تفاهم نامه مابین جهاد دانشگاهی استان بوشهر و خانم "صدیقه لیراوی"، پیشران شهرستان گناوه با تعداد ۱۷۶ نفر ثبت نام کننده (تا امروز)، خانم "رقیه بردی" و آقای "عباس پی خسته" پیشرانان شهرستان دشتستان با ۳۱۵ نفر ثبت نام کننده؛ خانم "مرضیه ناظری زاده"، پیشران شهرستان دشتی با ۲۷۲ نفر ثبت نام کننده؛ و خانم "سلطنت زرین چشمه"، پیشران شهرستان با ۱۱۲ نفر متقاضی منعقد شده است.

موضوع تفاهم‌نامه همکاری در انجام و اجرای آموزش و توانمندسازی متقاضیان، شناسایی مزیت‌ها و فرصت‌های شهرستان و اتصال به بازار محصولات خانگی در چهارچوب الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی، مصوب ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی است.

از جمله اهداف تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های فی ما بین در راستای اجرای طرح ملّی توسعه مشاغل خانگی شهرستان گناوه، آموزش و اتصال به بازار تولیدکنندگان مشاغل خانگی و توسعه و پایدارسازی کسب‌وکار، استفاده بهینه از پتانسیل‌های مادی، معنوی و فناوری طرفین تفاهم‌نامه از جمله بسترسازی و همچنین امکانات موجود جهت فروش تولیدات خانگی است.

مدت اجرای این تفاهم‌نامه جمعاً ۲ سال از تاریخ امضا بوده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

وظایف و تعهدات جهاد دانشگاهی معرفی نماینده به پیشران، کمک و بسترسازی و تأمین بستر لازم جهت فروش و عرضه مستقیم کالاهای طرح، همکاری در شناسایی بازارهای داخلی و خارجی برای فروش محصولات طرح مشاغل خانگی، همکاری در معرفی مشاوران و تسهیلگران به پیشران، استفاده از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی جهت همکاری با پیشران در طرح، بررسی گزارش‌های دوره‌ای و پایانی و بررسی جلسات هماهنگی حسب ضرورت است.

همچنین وظایف و تعهدات پیشران معرفی نماینده پیشران به جهاد، همکاری با جهاد در تدوین برنامه‌های اتصال به بازار، پیاده‌سازی آن و فروش محصولات، رصد و انتشار اخبار رسانه‌های مجازی در حوزه پوشاک مشاغل خانگی و گزارش به جهاد، به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود و استفاده از سازوکارهای مناسب برای اجرای مفاد تفاهم‌نامه، تأمین مکان، مواد اولیه و تجهیزات لازم جهت اجرای طرح، خرید محصول و کمک به فروش محصولات طرح توسعه مشاغل خانگی، تهیه گزارش‌های دوره‌ای و پایانی، شرکت در جلسات حسب ضرورت، آموزش‌های عمومی و تخصصی به متقاضیان طرح تعریف شده است.

 


نظر شما :